| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama care sunt semnificatiile figurilor de stil? fundita la cel mai bun raspuns:Xbig grin

Răspuns Câştigător
| FundaTeRog a răspuns:

Buna! Figurile de stil:epitetul,comparatia, metafora, personificarea etc.http://www.referatele.com/......petiti.php
Personificarea=este ex.copacul vb cu un baiat copacul este persoonificare, pentru ca copacul nu vb ca este personificat.Intelegi?
Pls funda, mersi♥

1 răspuns:
| Pisicanazdravana a răspuns:

Este din caietul special de vacanta pentru clasa a 6a, nu? il am si eu...