| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi fac curaj sa intreb o fata daca ma place?

Răspuns Câştigător
| TSO7 a răspuns:

O intrebi pur si simplu. Daca nu ai curaj in fata pe mess sau prin sms. Nu iti fie frica, ce se poate intampla mai rau decat sa zica nu? Macar dupa nu te vei mai gandi la asta.

4 răspunsuri:
| Stefania96dfg a răspuns:

Trebuie sa fi calm dar totusi ferm, spune-i direct in fata dar nu de fata cu altcineva, mai bine singuri! Poate la inceput o sa spuna nu dar de obicei nu inseamna da! vezi cum reactioneaza cand ii spui, se inroseste sau nu mai stie ce sa spuna! Succes!

| Etelca a răspuns:

E cam greu! Mai intai va trebui ca ea sa isi dea seama ca o placi,adica sa te tii dupa ea la scoala,sa vorbiti pe mess,sa mergeti acasa unul la altu,sa va intalniti la mall,bazin...,iar dupa aceea va trebui sa iti faci curaj si sa-ti spui dinainte:"Eu pot,o sa reusesc. Poate ma place si ea, trebuie sa stiu!", odata spuse aceste cuvinte vei fi puternic si destul de curajos.Incearca sa nu i-o spui direct,adica sa-i spui:"Te plac!", va trebui sa o iei cu ocolisuri sau poti mai intai sa o inviti la o intalnire, iar de acolo totul sa se deruleze! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| yoana_5239 a răspuns:

Nu e nevoie sa o intrebi tu pune pe altcineva,sau jucati adevar sau provocare, aranjeaza cu niste prieteni, sa o intrebe pe ea, cat la 100% te place,sau daca e adevarat ca te place,sau in caz de alege provocare,provocatzio sa spuna daca te place, daca nu vrei asa, esti barbat ce naiba fatzi curaj fetele apreciaza foarte mult asta si va spune da, daca nu sigur va refuza fara sa te raneassca da sigur, sigur va simti o atractie

| emiliman a răspuns:

Cu un pic de tarielaughing