| MaleficaFaraNume a întrebat:

Cum imi pot da seama ca cineva (un baiat mai degraba) nu ma minte?

3 răspunsuri:
| Clujean25 a răspuns:

Poți să citești și să te documentezi în domeniul "cold-reading"-ului, sau limbajul corpului, și după ce acumulezi suficiente cunoștințe poți să îți dai seama dacă cineva te minte după mimică, gesturi involuntare, dilatarea pupilelor, etc.
Mai multe detalii aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_reading

| peperonies a răspuns:

Toata lumea minte.

| MaleficaFaraNume explică (pentru peperonies):

Sa stii ca aici sunt de acord cu tine. cit de sincer nu ar fi un om tot mai minte cate-o data