| aleexuţ a întrebat:

Cum imi pot schimba parola de la yahoo?

Răspuns Câştigător
| Aηdεεε a răspuns:

Buna:)

deci:

Cum ai intrat pe yahoo messenger, in bara de sus, ai acolo: Messenger, Contact etc. intrii la messenger, dai pe My account Info -> iti bagi parola in dreapta -> Apoi la sectia " Sign-In and Security ", apesi pe " Change your password ", introduci parola veche (actuala) apoi parola cea noua, pe care o intoduci inca o data (pentru verificare)

Daca nu te descurci, poti intra aici :

http://bebesmen.blogspot.com/......yahoo.html

Baftaa! [ Andeee ‹з ]

6 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Buna. Exact asa:

Schimbare Parola Yahoo Messenger

Pentru a schimba parola la yahoo messenger dati click pe yahoo mail sign in.

Introduceti datele voastre id-ul de messenger si parola dupa care apasati Sign In.

Acum sunteti redirectionati direct pe pagina de schimbare a parolei la yahoo messenger.

Acum introduceti la: Enter Your Curent Password – Parola voastra curenta.

La: Choose a New Password – Parola voastra noua pe care o doresti.

La: Confirm Your New Password – Aici mai introduceti inca o data parola cea noua pentru verificare ca nu o gresiti si apasati pe save.

Si gata cam asta e acum aveti o parola noua la yahoo messenger si yahoo mail asta e cea mai simpla metoda si rapida de schimbare a parolei de cont yahoo.

Baftă.

| ROB3RT89 a răspuns:

Dai sus la mesenger clik stanga/my account info si te loghezi cu parola actuala.In stanga la a treia optiune si si change your password unde dai clik stanga si la prima pui parola actuala si la ultimele doua prola noua save si gatahappy

| AyLLin a răspuns:

Dai yahoo change password pe google,dai pe prima varianta,iti va aparea mai sus un dreptunghi alb si sub el scrie yahoo account!,yahoo account help tu dai pe yahoo account, iti pui numele si parola, apoi iti va aparea mai multe optiuni tu dai la autentificare si securitate modificare parola mai incolo introduci parola veche si apoi pe cea noua si gata.

| luci12nf a răspuns:

Pai nu stiu dai pe undeva si o sa iti ceara intrebarile alea cu raspunsul pe care le-ai pus cand ti-ai facut id-ul

| Aηdεεε a răspuns (pentru luci12nf):

Depinde... daca si'a uitat parola, adica nu poate sa intre pe id. asa'i. dar daca isi stie parola. doar sa o schimbe. nu o sa'i ceara nimic! happy

| luci12nf a răspuns:

Pai nu stiu dar o sa iti ceara niste intrebari si raspunsuri pe care le-ai pus tu cabd ti-ai facut id-ul