| Saraaaa a întrebat:

Cum imi pun video pe Facebook dar sa-mi apara si video? Daca il pun asa cum se punea inainte apare doar linkul?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum adaug un video pe Facebook?

Pentru a incarca un video pe Facebook, va rugam urmati pasii de mai jos :

1. Mergeti la Pagina de start.

2. Faceti clic pe filtrul „Poze" din partea stanga a paginii.

3. Faceti clic pe sub-filtrul „Video-uri".

4. Selectati ce fel de video vreti sa faceti. Puteti alege „Fisier de incarcare" pentru a incarca un video de pe comanda dvs., „Video Mobil" pentru a incarca un video din dispozitivul dvs.mobil, sau „Inregistrati video" pentru a inregistra un video cu camera web personala.

5. Urmati directiile de pe ecran pentru tipul dvs. particular de incarcare.

6. O incarcare video reusita va genera o istorie despre video si va stoca video-ul permanent in „Video-urile mele".

Bafta!