| anonim_4396 a întrebat:

Cum îmi șterg contul de YOUTUBE?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

YOUTUBE - STERGE CONT -> Logheaza-te pe youtube->click pe sageata mica de langa numele tau (dreapta sus) click pe ->Setari->Setari avansate (langa poza) -> Inchideti contul -> apoi apare o fereastra unde trebuie sa treci de ce vrei sa-l inchizi (i don't need it, de exemplu) si parola si apesi butonul Close my account. Bafta!

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Intri in cont de acolo apare optiunea de Setare / Settings, click pe ea si se deschide pagina cu Prezentare Generala.
Unde ai avatarul tau cu numele contului sub ea apare scris Setari avansate - click pe ea - de acolo iti arata deja Inchiderea contului, dai pe ea si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Setings - > Overview -> click unde scrie sub nume Advanced -> Close Account

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutări! Intri pe YouTube, dai clic sus pe contul tău, dai la My Account/Canalul meu, Settings/Setări, Manage Account/Gestionaţi contul (ultimul din lista care o să-ţi apară), Delete Account/Ştergeţi contul.