| Carolinee a întrebat:

Cum incep o conversatie cu un baiat de pe facebook? El nu ma cunoaste dar am auzit de la altii ca e foarte de treaba si vreau sa fiu prietena cu el! Deci cum sa intru in vorba cu el?
Funda pentru cel mai destept raspuns! :* big grin

3 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Începe live.
Tu:Salut. Îs xuleasca.
El: Salut, eu xulescu, îmi pare bine.
Tu: Şi mie.

Nu sună fain?

| EusebiuVRU a răspuns:

Hmm...ai putea sa cauti pe pagina lui de facebook ce activitati are(gen daca e la vreo trupa de teatru sau mai stiu eu ce).si ii dai:"buna.imi pare rau daca te deranjez.am vazut ca esti in trupa de teatru.m-ar bate gandul sa ma bag si eu.imi poti da mai multe detalii?". chestii de genul. sper sa iti fie de ajutor..bafta

| 008 a răspuns:

Poti pur si simplu sa il saluti, il intrebi ce face si incerci sa gasesti un subiect comun. In continuare, cred ca totul va veni de la sine, nu trebuie sa iti faci prea multe griji. La sfarsit poti sa ii spui ca te bucuri ca v-ati cunoscut, ca si-a facut timp pentru tine si ca speri sa mai vorbiti! Cam asta ar fi. Sper ca te-am ajutat putin :*