| Aliceeata a întrebat:

Cum sa "abordez" ca sa zic asa, un baiat pe care abia l-am intalnit dar de care am auzit multe vorbinduse de la prieteni sau de la alte cunostinte? Cum sa intru in vorba cu el? De ar trebui sa ii spun ca sa nu creada ca sunt o disperata pe care nici macar nu o cunoaste si care a aparut din senin cu un "Hi" pe facebook-ul lui?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata trebuie sa fie preocupata de cum sa-l faca pe el sa fie interesat de ea. Pentru aceasta, trebuie sa fii putin inteligenta si putin sireata. In caz contrar, facand tu primul pas, risti sa devii penibila, ceea ce pentru o fata nu-i tocmai ceva placut.

| Aliceeata explică (pentru neutrino):

Pai si cum sa fac, care sunt mijloacele prin care pot sa vorbesc cu el?

Răspuns utilizator avertizat
| isabelabela a răspuns:

Eu zic sa gasesti chestii in comun cu el, si atunci cand e trist sau asa ceva sa fi prima care il susti...iar daca vrea sa se puna cu tine nu-i raspunde din prima..asa vei afla si cat de mult te place...la mine a mers de multe ori.

| Copiluț a răspuns:

Poti sa ii comentezi poze, sa ii dai like-uri. si sa ii ceri ID-ul /E~mail-ul si acolo sa trimiti massuri precum:
Ce parere ai despre mine? (sincer)
1.Nu te cunosc
2.Nu ma intereseaza persoana ta.
3.Ai reprezentat ceva pentru mine
4.Reprezinti ceva pentru mine
5. Te urasc
6.Lasa figurile
7. M-am saturat de tine
8.Prezenta ta ma lasa rece
9. Te iubesc
10.Tin la tine ca un prieten
11.Esti de treaba
12.As vrea sa fim mai mult decat amici
13. Tin la tine mai mult ca la un prieten.
14. Vrei sa fi prietena/prietenul meu/mea? ~ [Mass.
Si poate asa va apropiati mai mult...iar in realitate il poti saluta, asta insemnad ca o sa va cunoasteti. Si dupa aceea, parerea mea e ca te vei descurca.
Fundaa?:*

| JoeyRush a răspuns:

1. Du-te la el.
2. Spune-i ca il vrei in tine.
3. Daca refuza e prost sau gay.
Nici un baiat nu o sa refuze asa ceva, atata timp cat inca e virgin.