| RuSuLeTzZz a întrebat:

Cum iti alini sufletul atunci cand simti ca totul din jur.(pe plan sentimental) se naruie?!

pe. s fara betisoare parfumate laughing

Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Buna! Atunci cand esti suparat, ar trebui sa ai aproape pe cei dragi, sa petreci mai mult timp cu ei, sa fii vesel...asculta muzica, nu uita de hobby-urile tale.Incearca sa zambesti la orice pas in viata, pentru ca suntem tineri si daca nu profita acum de ea...mai tarziu o sa regretam.Ai incredere in tine si vei putea merge mai departe! be happywinking

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa gandesti pozitiv, viata merge inainte, timpul vindeca toate ranile, incerci sa uiti prin diferite mijloace, de exemplu sa iesi su prietenele la plimbare, sa asculti muzica vesela, sa faci activitati placute, si sa excluzi definitiv persoana care a cauzat suferinta...

| daii a răspuns:

Zâmbesc şi gata. De azi sunt alta! Să poţi să fi acelaşi când totul e schimbat. Să poţi să fi indiferent când totul te-a marcat.cam asta imi zic. dar deviza mea in viata e "Nu lasa teama sa te opreasca din joc!" De fiecare data cand am impresia ca numai eu am probleme.si ca numai mie mi se intampla toate relele ma gandesc asa:de ce sa le dau eu satisfactie prietenilor falsi?! ca stii. daca plangi in fata lor ei se bucura happy. Asa ca mai bine le rad in fata.si cand ajung intr-un loc mai linistit incep sa plang.sa ma descarc. Oricum nu merita sa plangi pentru nimeni.si vb aceea. cel care iti merita lacrimile nu te va face niciodata sa plangihappy. Asa ca mai bine lasi trecutul in urma.acum conteaza DOAR prezentul si viitorulwinking.

by daiiwinking

| juniper a răspuns:

Folosind puterea autosugestiei, spune "Totul va fi bine" in fiecare zi, subconstientul se ocupa de asta, desi nu sti tu iti faci destinul, subconstientul are acea putere. Tu transmiti energii in jurul tau, daca esti suparata si prost dispusa, asa vor fi si ceilalti, incearca sa fi optimista.

| SweetCandy a răspuns:

Plang... e singurul mod in care ma linistesc. apoi mai trece o zi... 2 si iar ma apuca nostalgia...straight face sunt fff sensibila cand vine vorba de iubiresad

| Orannginna a răspuns:

Iti impui sa gandesti pozitiv, asculti melodia in my heart-rue du soleil pe care ti'am trimis'o eu, si tragi aer in piept spunandu'ti ca totul va fi bine. Poate ca nu's tocmai in masura sa-ti rasp. la o astfel de intrebare dar...eu asa as face. Try it! :*

| ATB a răspuns:

Muzica. daca esti fata: Mecena- pentru ea, Adda-Minti murdare facute praf, Adda-Satula de vorbe. Baiat: profetu'-spune-mi daca. arssura daca iti plac mai incearca mecena. Stai linistit/a vei gasi iubirea. SA fi iubit/a! Remember Music is life! Love is Life!

| sHock a răspuns:

In momentele alea eu una as vrea sa vorbesc cu o persoana care ...ma linisteshte atat de mult cand vorbesc cu el,,,
Sau nu stiu...ies in oras sa ma distrez,,, in orice caz nu stau in casa,,,

| RuSuLeTzZz explică:

Mda. 1.sunt baiat. 2. mc fetelor de sfaturi. vad ca multe va "alinati" durerea cu muzica.foarte frumos. Succes in viata.(in generaltongue)

| dya_4589 a răspuns:

Faza 1: ma inchid in camera, plang

Faza 2: tot in camera, ascult muzica trista

Faza 3: Mai plang putin...

Faza 4: Scriu ceea ce simt, imi pun pe hartie durerile, temerile, lacrimile (asa ma descarc cel mai bine)

Faza 5: Zic ca am plans destul, da tot mai plang

Faza 6: Ies pe afara cu prietenele mele cele mai bune, si tot mai scriu

Faza 7: Incerc sa imi ocup mintea cu alte lucruri

Faza 8: Hotarasc sa o iau de la capt

Faza 9: Scriu... din nou

Faza 10 : Imi dau seama ca acum tot raul e doar o amintire big grin si pornesc zambitoare catre noi orizonturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simti ca totul se naruie... ne referim la sfarsitul unei relatii? Daca da, atunci ne putem gandi ca, de fapt, EL este cel care pierde.
Si ar trebui sa ne fie mila de EL, nu de noi.
Sunt de acord ca doare nepasarea celuilalt, dar viata este azi si maine, in nici un caz ieri.