| Emma_6271 a întrebat:

Cum ma pot lasa de fumat?:-s.
am aproape 15 ani si fumez in fiecare zi 5 tyigari pe zi...
dimineata cand merg la scoala pe la 10 jum merg la niste prieteni si acolo fumez 3 tigari iar inainte de a incepe orele fumez cateodata o tigara.si cand termin orele.merg cu fetele undeva si fumam 1-2 tigari. iar peste 15 min cand ajung in zona de jos.se mai gaseste cineva care sa`mi dea o tigara...
cum sa fac sa ma las ca pur si simplu nu pot
.
fundalove struck

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

E bine ca ai aceasta dorinta, de a te lasa de fumat, dar iti trebuie si f. f. multa vointa. La farmacie sau la magazinele naturiste sunt multe produse, gen plasturi, pastile, etc. antifumat. Poate dau rezultate. Stiu insa pe cineva care s-a lasat de fumat cu ajutorul gumei de mestecat. Am mai auzit de la unii ca s-au lasat cu bomboane sau cu ciocolata (insa de la acestea risti sa te ingrasi).

| simonna a răspuns:

Pai se spune ca tutunul scurteaza viata cu vreo 5-10 ani gandeste-te ca o sa ti se intample in cel mai frumos moment al vietii nu stiu ziua nuntii sau cand o sa ai un copil de 3-4 ani, cand o sa fii bunica, cand parintii tai o sa aiba cea mai mare nevoie de tine nu stiu eu cam as gandi daca as fii in locul tau.