| emma_7432 a întrebat:

Cum naiba sa scap de cosurile de pe frunte? Am breton dar il las foarte putin cazut pe frunte. fundalove strucklove struck.

11 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Poti sa folosesti o lamaie pe care o storci si cu sucul obtinut te dai pe fata si lasi sa actioneze cat mai mult timp.
Poti folosi otet de mere pentru a grabi uscarea si vindecarea cosurilor. Deasemenea, amastile cu argila sunt bune (iti faci masca de argila pe care o tii pe fata 20-25 minute).
Poti sa te ungi pe fata cu bucatele de usturoi taiate felii. (acest remediu este foarte bun si sigur de scapa de cosuri)
Poti sa-ti faci o masca formata din miere de albine si niste scortisoara. Le adaugi intr-un recipient, le amesteci pana obtii un amestec omogen, apoi il aplici pe toata fata (ajuta nu numai pentru cosuri, ci si pentru catifelarea pielii). Asta cu miere si scortisoara te scapa 100% de cosuri. Incearca sa stai pe fata cu acest amestec de dimineata, cand te trezesti, pana seara, cand te culci. In acest ritm in 1-2 saptamani scapi de cosuri.
Exista plasturi la farmacie cu care poti acoperi cosurile mari. Poti folosi un sapun special pentru asta sau ceai de musetel.
Foarte bun pentru cosuri mai este si Zynerit, dar este cam scump: 40 lei.

| BlueBird a răspuns:

Zynerit :X Este foarte bun. Il gasesti in farmacii.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Da-ti cu spirt sau cu pudra pe ele. Le usuca!
Pa, p.a Fundita?

| Răspuns_9097 a răspuns:

Produsele gerovital;-x Dacă ai atât de multe du-te la un dermatologbatting eyelashes Eş va ştii mai bine ce să îţi recomande :d

| anOnimat01 a răspuns:

Le ai de foarte mult timp? Poate acum sunt mai multe din motiv ca ai si breton si este foarte cald! Mi s`a mai intamplat! Eu am scapat de ele cu Zinerit [o solutie pentru cosuri de la farmacie]:d

Răspuns utilizator avertizat
| idontcareeeeee a răspuns:

Eryfluid! Arde cosurile... ar putea sa usture la cosuri mai mari dar merita. Si eu folosesc si in cateva luni nu am mai avut deloc. AI GRIJA! Daca nu o sa mai ai cosuri tot trebuie sa dai sa arda cosurile din pielewinking. E cam scump dar in cateva luni problema ta s-a rezolvat! Succes si ai grija. Trebuie sa tamponezi cu o discheta gen cea cu care iti stergii unghiile si dimineata si seara. Are un miros ingrozitor dar nu conteaza. Zynerit nu mi se pare nu stiu eu ce. Procedeaza mai incet decat Eryfluid. Infine. Faci ce vrei. Baftawinking.

| RoRo_4950 a răspuns:

Futte. cu vre unu. scapi repede. de ele. si o sa fi mandra de ce ai realizat.[curvasareala]rolling on the floor

| MaRiAn_6712 a răspuns:

Pai. le storci, sau megri la un doctor sa iti recomande ceva cremahappybig grin

| MaRiAn_6712 a răspuns:

Pai.le storci, sau mergi la un doctor sa iti recomande ceva crema.Mai poti sa iti lasi bretonul mai jos

| sunshine_3046 a răspuns:

Bretonul e singura problema! ar trebui sa renunti la el.big grin