| anonim_4396 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa ma lase in Vama Veche? Vreau sa merg in Vama cu profa de muzica si cu inca niste colegi si prima data parintii mi-au zis ca ma lasa chiar daca nu prea le convenea ideea ca mergem cu cortu'. Ieri a fost premierea si a venit si mama cu mine si a vazut-o pe profa de muzica si de atunci a zis ca nu ma mai lasa pentru ca si-a facut o parere proasta desprea ea datorita faptului ca se imbraca mai ciudat si are o gramada de cercei in urechi si inele etc.Nu mi se pare normal sa judeci o persoana dupa felul in care arata plus ca e profesoara mea preferata, ea mi-a adus autograful Balaurului de la Trooper si a facut o gramada de chestii pentru mine.Deci cum o conving pe mama?

Răspuns Câştigător
| raluca750 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...am auzit ca in vama nu e de glumit dar in fine uite ce cred ca ar trebui sa le zici: mama este profa mea preferata si este foooooarte detreaba. nu poti judeca un om dupa infatisare.se mai duc o prieteni mei si ar fi naspa sa raman numai eu acasa.
PONT SUPLIMENTAR: daca nu tine cheama profa sa vb cu parintii tai, sau sa mergeti voi sa vorbiti cu profa(asta sigur o sa mearga) SUCCES :*

fundita PLSS:****

7 răspunsuri:
| Boniboon a răspuns:

Explica-i ca nu are de ce sa isi faca griji, nu mergi singura, mergi cu o profesoara si cu colegii tai. happy dar oricum.cati ani ai, ca sa mergi in Vama?

| raluca750 a răspuns:

Sa te distrezi! pup:*:*:*:*:*(si mersi pentru funda)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

15 ani, da' nu vad de ce ar conta varsta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gata s-a stabilit, merg in Vama big grin. Multumesc de sfaturi! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti proasta si emo

| SonataArctica a răspuns:

Si eu vreau sa o fac pe mama sa inteleaga multe lucruri.doar 1% intelege...nu prea ai ce sa faci.decat daca vei cadea in genunchi cu lacrimi amare si sa cazi intr-o boala oribila care care consta in urmatoarele medicamente:
- parintii tai sa faca tot ce zici tu
- sa primesti cati bani vrei
- sa nu faci injectii niciodata in viata ta
- sa faci ce vrei!happyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
BAFTA! (stiu ca nu e rasp bun big grin)
dar s-ar putea sa mearga daca te rogi mai mult de ei big grinbig grinbig grinbig grinbig grin:

| Royal7 a răspuns:

Ii explici ca nu stiu a facut multe pentru tine...Si in caz de raspunsul este tot negativ. de apuci de PLANS...pam-pam..Asa rezolv eu oricelaughing. Depinde daca ai invatat bine ii spui ca te-ai straduit sa inveti bine. Nu stiu. Poate va merge.happy