| monyblack a întrebat:

Mama nu ma lasa sa am prieten. Cum sa o conving?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde de cata incredere are ea in tine...si de cati anisori ai

| dragutza a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta! de cate ori o pui?

| Bogdana a răspuns:

1.Prin fapte, arata-i ca esti responsabila...cand iti faci temele sau iti inveti penttru scoala.incearca sa iesi in evidenta in fata ei ca sa vada ca nu iti sta gandul doar la baieti, ocupa-te de treburile casei: Spala vasele, du gunoiul. etc., cand mama sau tata au nevoie de ajutor ajuta-i nu ii refuza mofturoasa:''N-am chef".
2.Incearca sa vorbesti cu mama ta: spune-i ca poti face mai multe lucruri in acelasi timp adica poti si sa inveti si sa ai prieten(asta daca poti. oricum tb sa i-o si demonstrezi). spune-i sa aiba incredere in tine. spune-i sa iti acorde o sansa. Vorba dulce mult aduce, vorbeste-i despre baiatul respectiv(lucruri bune.). La mine merge big grinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o convingi ca ce? ca deja ai unul si mai vrei vreo doi care se uita la tine? si alti doi care te saluta siti zambesc?

| ionuka a răspuns:

Fi mai responsabila
arata-i ca te descurici in orice
si ca meriti sa ai prieten si sa inveti si pentru scoala
nu ai mentionat cati ani ai poate si asta e o problema
sau poate nu are incredere in tine mai bine vorbeste cu ea dar cu mare atentie sa nu ii dai impresia ca esti naiva!