| didi33 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama mea sa ma lase cu o colega in centru [orasului]?

am tot rugat`o, dar nu ma lasa.

Ea mi-a zis ca daca vreau sa merg, vine si ea cu noi, dar eu nu vreau sa vina.

[ea tot zice ca mergem la agatat, dar nu e adevarat].

cum sa o conving?

3 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Îi poţi spune motivul pentru care te duci şi îi vorbeşti pe un ton calm şi îi mai poţi spune să aibă încredere în tine că nu o să faci nimic rău. Dacă nu funcţionează, las-o baltă!
Baftă!

| thunderstruck13 a răspuns:

In primul rand, cati ani ai? Daca ai 15 ani sau mai mult, si nu te lasa, ceva nu e in regula. Deja esti destul de mare cat sa faci unele decizii singura. Vorbeste cu ea, castiga-i cumva increderea... Ar trebui descutat si cu tatal tau, poate toti 3. Explica-le ca esti deja mare si meriti libertate. Acum, sorry daca ai 9 ani, nu mai stiu!laughing
Dar cred ca deja ai buletin, nu-i asa?

| adribucuresti a răspuns:

Abia am implinit 14 ani big grin