| deutza342 a întrebat:

Cum o fac pe mama sa ma lase la o petrecere de revelion?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Buna! pai daca mama ta e mai severa va cam trebui sa dai detalii.in sensul ca va trebui sa ii zici clar unde mergi cu cine si pana cand.incearca sa vb cat mai deschis cu ea despre asta si incearca sa ii explici in primul rand dc nu vrei sa iti petreci revelionul cu ei(in familie)ca si pana acum. dupa ce ai zis aceste motive incearca sa ii explici ca acolo va fi toata gasca te de prieteni si ca daca nu o sa mergi tu o sa fi singura care o sa lipseasca de acolo.aici poti enumera si cateva persoane in care ea sa aiba incredere si sa le cunoasca. dupa asta incearca sa ii zici cam le ce ora aungi acasa si incearca sa nu intarzii mai mult de cinci minute acasa de la petrecere. poti sa ii zici de exemplu tatalui tau sa vina dupa tine sau poti sa vb cu cativa amici sa veniti acasa impreuna si sa ii zi maiei tale cu cine mai exact vei veni. fa totul in asa fel incat sa pari o fata responsabila si incearca sa ajungi acasa cat mai intreagalaughing. asta doar daca vrei sa mai fi lasata la petrecere si pentru a doua oaratongue

7 răspunsuri:
| Katiee^^ a răspuns:

Buna! Incearca sa o intrebi care este motivul pentru care nu vrea sa te duci big grin Daca are incredere in tine sigur te va lasa happy

| Alex_7297 a răspuns:

Păi fă şi tu nişte treabă prin casă, arată-i că poate avea încredere în tine...

| FoXy a răspuns:

Apuca`te serios de treabalaughing sau spune-i ca la petrecere o sa fie si "X" dar acest "X" sa fie o persoana in care ea sa aiba incredere si sa aiba o perere buna despre el.

Pupici:*

| naty_3185 a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea, fii mai atenta cu ea, si explica-i ca trebuie sa mergi, deoarece vor fi toti prietenii tai! poate reusesti sa o convingi succes!

| alexalex_4797 a răspuns:

Pune o prietena dea ta sa vorbesca cu ea sa-i explice ca nu faceti nimic iesit din comun...acu depinde si de varsta tahappy

| dania2698 a răspuns:

Incearca sa o ajuti mai mult la treburile casnice si poate te va lasa!winking

| tsimo a răspuns:

Depinde de felul de a fi al mamei tale. daca e conservatoare va fi greu sa o convingi... dar si asa spune-i sa nu-si faca griji, asigur-o ca nu se poate intampla ceva rau.ca esti cu prietenii si vrei sa te simti bine. Good luck in a o convinge!