| ThEKiDDuTz a întrebat:

Cum o conving pe mama sa ma lase la o petrecere de revelion? PS am 14 ani crying((

Răspuns Câştigător
| Ronnii33 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i dovedesti ca esti demna de incredere.Gestuir mici, inda sesizabile.In continusare, are trebuin sa-i prezinti prieteni cu care mergi, incat sa aiba incredere si in ei.Mai ales daca mergi cu cea mai buna prietena trebuie sa o pui intr-o lumina buna in fata ei.Trebuie sa-i promiti ca o sa fi cuminte si, de exemplu, pentru mai multa siguranta trebuie sa-i zici ca esti cu niste adulti acolo.P.s:multe detalii, date fra balbaiala ar ajuta-o sa ia decizia.Noroc!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MotanuJmekerit a răspuns:

Pai daca mama ta e mai severa va cam trebui sa dai detalii.in sensul ca va trebui sa ii zici clar unde mergi cu cine si pana cand.incearca sa vb cat mai deschis cu ea despre asta si incearca sa ii explici in primul rand dc nu vrei sa iti petreci revelionul cu ei(in familie)ca si pana acum. dupa ce ai zis aceste motive incearca sa ii explici ca acolo va fi toata gasca te de prieteni si ca daca nu o sa mergi tu o sa fi singura care o sa lipseasca de acolo.aici poti enumera si cateva persoane in care ea sa aiba incredere si sa le cunoasca. dupa asta incearca sa ii zici cam le ce ora aungi acasa si incearca sa nu intarzii mai mult de cinci minute acasa de la petrecere. poti sa ii zici de exemplu tatalui tau sa vina dupa tine sau poti sa vb cu cativa amici sa veniti acasa impreuna si sa ii zi maiei tale cu cine mai exact vei veni. fa totul in asa fel incat sa pari o fata responsabila si incearca sa ajungi acasa cat mai intreagalaughing. asta doar daca vrei sa mai fi lasata la petrecere si pentru a doua oaratongue

Răspuns utilizator avertizat
| pitucel a răspuns:

Pai i spui ca esti in siguranta ca sunteti foarte multi si ca sunt si adulti si ca nu te imbeti funda? te rog?