| iHeartKpop a întrebat:

Cum o fac pe sora mea sa schimbe parola la calc?
Chestia e ca...parte din parola e numele fratelui meu care a murit.Si ea nu vrea s-o schimbe din cauza asta.
Eu vreau sa schimbe parola fiindca in fiecare zi cand vin de la scoala, in loc sa ma apuc de teme si de invatat, eu dau drumul la calculator.Fiindca stiu parola.
Dar daca sora mea ar schimba parola si nu mi-ar ziceo atunci eu nu as mai intra pe calculator si m-as concentra pe scoala.
Plsss, cum o pot face sa schimbe parola? Mi-a spus sa ma auto-controlez dar pe mine nu poti sa ma schimbi cu vorbe, ca nu pot sa ma auto-controlez (da, am incercat), dar ea nu intelege!
Va rog frumos, dati-mi si mie niste idei!

1 răspuns:
| lillylovepuffy a răspuns:

Buna!
Incearca sa ii explici surorii tale ca tu iti doresti sa te ocupi mai mult de scoala si faptul ca stii parola de la calculator este o tentatie pentru tine. Daca nu vrea sa schimbe parola pentru ca aceasta reprezinta numele fratelui tau si ea doreste sa isi aminteasca de el de fiecare data cand ii tasteaza numele spune-i ca poate pune alta parola care sa aiba legatura cu el dar pe care tu sa nu o stii, si in felul asta isi aminteste si ea de fratele ei de fiecare data cand porneste calculatorul, iar tu ne stiind parola nu poti avea acces la calculator si te poti axa mai mult pe studii. Te felicit pentru modul in care gandesti, altii in locul tau ar prefera calculatorul si ar neglija scoala, pe cand tu te gandesti in primul rand la studii si in felul acesta dai dovada de responsabilitate si maturitate.
Succes pe mai departe!