| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a opta si de le inceputul semestrului nu acord timp aproape deloc scolii. Adica ajung acasa la 2-3 jumate si mananc, ma schimb etc. Apoi stau la calculator pe Facebook o ora-doua si pe la 5 ma apuc de teme. Uneori nici numai am chef sa le fac pe toate, asa ca va intreb : Ce sa fac ca sa acord mai mult timp pregatirii pentru scoala? Adica teme, invatat, suplimentar. Tot.

Răspuns Câştigător
| happyface2105 a răspuns:

Pai,eu as zice sa lasi deoparte facebook-ul pentru ca multi sunt dependenti de el.eu as incerca sa imi fac un orar de exemplu:de la 3 la 3 si jumatate mananc, de la 4 la 8 fac temele si imi invat iar de la 8 si jumatate pana la 11 ma stau si la calculator poate.dar eu as zice sa lasi calculatorul deoparte sa nu devii si tu dependenta.si eu am avut acceasi problema. FUNDA?

1 răspuns:
| sabrina19februarie a răspuns:

Ar trebui sa fi motivata... daca vrei sa intri intr-un liceu cât mai bun...