| AnOnImA_6308 a întrebat:

Cum pot activa la Cosmote sa primesc sms cu apelurile pierdute?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este serviciul Notificare Apeluri Pierdute si cum il pot utiliza?

Serviciul Notificare Apeluri Pierdute este un serviciu activat implicit din momentul activarii SIM-ului ce iti ofera informatii printr-un mesaj text (SMS) privind apelurile primite:

· In timp ce telefonul este inchis sau cand te afli in afara ariei de acoperire.

· Cand esti angajat intr-o conversatie si telefonul suna ocupat si nu ai activ serviciul de apel in asteptare.

Mesajul text (SMS) va contine numarul de telefon al apelantului, numarul apelurilor, data si ora celui mai recent apel.

Daca numarul si numele apelantului sunt inregistrate in agenda telefonului tau, mesajul text va contine de asemenea si numele apelantului.

Acest serviciu poate fi activat prin urmatoarele coduri de retea:

* cand nu puteti raspunde: **61*178#
* cand telefonul suna ocupat: **67*178#
* cand telefonul este inchis sau in afara ariei de acoperire: **62*178#
* neconditionat, pentru toate apelurile primite: **21*178#

Dezactivarea serviciului, si implicit a tuturor redirectionarilor, inclusiv a redirectionarilor catre un alt numar de telefon se realizeaza prin tastarea urmatorului cod: ##002# si tasta de apelare, direct de la telefonul mobil.

2 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Pai, du-te acolo la agentia lor, si spune-le.Numai de acolo poti rezolva.Sau,incearca niste nr. (de exemplu *147#, asta pentru Vodafone), si vezi optiuni sau extraoptiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notificare apeluri pierdute *62*178# apel

Notif Prezenta in retea *62*179# apel

Ambele activate *62*180# apel