| dianne97 a întrebat:

Samsung s9 nu imi arata apelurile pierdute. Am umblat la setari dar nu am gasit nimic sa setez.
Am dat perimisiunea sa primesc notificari de la toate aplicatiile din telefon dar tot nu imi arata.
Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Intai goleste-i telefonului lista /listele ultimelor apeluri (atat cele facute, cat si cele primite si pierdute. Unele versiuni Android au liste diferite pentru cele 3 categorii.

2. Suna-ti telefonul de pe un alt telefon apropiat si urmareste-i comportarea, daca suna sau nu.
Daca nu "ridici" apelul, ci il opresti de la telefonul de la care ai apelat, ATUNCI ai un apel pierdut.

3. Apesi "Tasta Verde", de apel, fara sa introduci vreun numar. In acest moment trebuie sa te introduca la lista /listele ultimelor apeluri. Fiind golite anterior (2), in acest moment va trebui sa existe DOAR apelul pierdut anterior (pe lista apelurilor pierdute).

Pot exista doua cazuri:
- Daca apelul pierdut iti apare pe lista golita anterior, atunci este posibil ca lista apelurilor pierdute sa nu fie setata in ordine cronologica si la multe apeluri "sa nu se vada" in susul listei, sa se "piarda" printre restul apelurilor. Acesta se poate verifica prin apelarea (fara "ridicare") de la mai multe telefoane diferite, verificand ordinea dupa fiecare apel.

- Daca nu-ti apare apelul pierdut pe lista, atunci telefonul are problema cu aplicatia de comunicare. In acest caz ori instalezi o alta aplicatie pentru telefonie, ori faci resetare de fabrica.

| CalculatorASU a răspuns:

Îți trebuie "căsuța vocală" o activei in funcție de operatuorul telefoniei tale.