| Adellee a întrebat:

Cum pot adauga pe cineva ca prieten aici pe TPU? Yulik08...nu o gasesc pe nicaieri cu toate ca a pus intrebari... dar nici sa adaug prieteni ceva pe la profilul meu nu gasescthinking HEELP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, ca sa gasesti un anumit utilizator, intri la comunitatea si in casuta de deasupra utilizatorilor suspendati scrii numele utilizatorului respectiv, dai click pe cauta si-l vei gasi.Pentru a adauga un utilizator in lista ta de prieteni, intri la profilul user-ului respectiv si sub imaginea sa de la profil scrie"adauga ca prieten" dai click acolo si trimiti o cerere de prietenie persoanei respective, care urmeaza fie sa o accepte, fie sa o respinga.

2 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Intri pe pagina cuiva si apare acolo un chenar verde cu un plus pe care scrie "adauga prieten".

| PinkY a răspuns:

Poi dai click pe avatarul persoanei pe care vrei s`o adaogi si intri pe profilul ei. Sub imaginea de profil iti apare `adaoga ca prieten`. Bafta!