| Kamy99 a întrebat:

Cum pot da papuci unui baiat dar fara sa-l ranesc?sad

Răspuns Câştigător
| CatalinaC a răspuns:

Ma daca tine la tine, nu exista sa-i dai papucii fara sa il ranesti. Oricat ti-ar zice el ca nu e nimic, undeva in adanc tot ii pare rau. Explica-i frumos si incearca sa folosesti o scuza plauzibila pentru care nu vrei sa mai fii cu el. Spune-i ca nu esti in stare acum de o relatie, ca ai vrea sa fii singura pentru un timp datorita unor probleme de familie. Sau ca pur si simplu ti-ai dat seama ca nu tii la el asa cum se astepta el. Incearca sa pari ca iti este greu sa i-o zici, sa te faci ca iti pasa de el, poate asa va intelege el mai usor ce se intampla. Data viitoare sa ai grija cu cine te cuplezi, sa fii sigura ca asta vrei, sa stai cu el, nu sa il joci cum vrei tu ca na, e si el un om. Si fii sigura de faptul ca el chiar daca va mai vorbi cu tine dupa aceea, nu va mai fii el. Va vorbi cu tine doar din politete. Daca insa nu tine la tine, va trece la o urmatoare imediat. Bafta:*

7 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna in pimul rand trebuie sa il iei undeva, afara si sa iti iei inima in dinti si sa ii spui ca doresti sa inchei aceata relatie(din motivul pentru care doresti sa te desparti de prietenul tau)si ca este mai bine asa. Sper ca te-am ajutat.

| Mihai7best a răspuns:

Imposibil dupa mine... zi ca nu sunteti potriviti si mai bine ramaneti prieteni apropiati doare poate cel mai putin

| Michidutsa a răspuns:

Ii explici cum stau lucrurile ca ti la el ca la un prieten si nu poate fi nimic mai mult (presupun), si ca nu vrei sa-l ranesti dar este mai bine asa. V-a intelege nu iti fa probleme daca nu intelege este problema lui. Nu are rost sa stai cu cineva cu care nu vezi sa ai nici un viitor sau nu este nici o legatura de iubire (din partea ta ).

Batfa si sper ca te-am ajutat kiss

| SergiuMD a răspuns:

Salut, daca el e indragostit in tine si te iubeste cu adevarat si tu ii dai papucii ap il ranesti, numai intr-un caz o sal ranesti daca el te iubeste cu adevarat, daca luia ii indeferent de relatia voastra ap eu nu cred ca o sa il ranesti, iti urez succes si sper sa iai o decizie corecta.

| saddasdasdad a răspuns:

Nu ii dai cu ei in cap. ii lasi la usa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot timpul zis ca am probleme si sa nu vreau sa'l complic si pe el.Incearca.Mult succes la ''dat papuceii''!

| SiCuiIiPasa a răspuns:

Mai daca stiai ca nu esti pregatita la ce ai vrut sa fii cu el?