| scumpika89 a întrebat:

Cum pot decupa o poza?

3 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Pentru decupat poze, foloseşte Paint. Nu ai nevoie de un program de decupat poze special.

1.Decupeză: În meniul din partea stângă, a doua coloană, primul rând, alege instrumentul Select (arată ca un chenar punctat).

2.Alege zona de decupat: mergi pe imagine. Vezi ce porţiune vrei să decupezi. Fixează colţul stânga sus, fă clic, ţine apăsat şi mergi până la colţul dreapta jos.
Zona de decupat e acum delimitată de o linie punctată.
Dacă ai greşit, apasă din nou Select şi reia procesu

3.Copie: apasă CTRL+C.

4.Crează o nouă imagine: mergi

5. Micşorează pânza: în noua imagine, ai o porţiune albă - pânza. Trage de colţul dreapta jos spre colţul stânga sus, până obţii o pânză foarte mică.

6.Copie imaginea aici: apasă CTRL+V.

7.Salvează imaginea: mergi la meniul File -> Save as...-> Scrie numele: rochie numepoza.jpg

Gata!

Tutorial Photoshop: http://www.youtube.com/watch?v=rmo2fkdd3z4

Bafta!

| Seducatorul a răspuns:

Cu foarfeca!
Iar cele virtuale cu Paint sau programe asemanatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai windows 7, poți decupa și cu Snipping Tool. E foarte ușor...
Dai la "start" și îl găsești aici:
http://i.imgur.com/BRiQlr1.png