| foreverуσυηg a întrebat:

Cum pot face poze artistice?
Ce fel de aparat imi trebuie?
Cat ar costa?

Fundaa.

Răspuns Câştigător
| 0pufarinA a răspuns:

Cu multa rabdare si practica poti reusi sa obtii fotografii frumoase. Nu te astepta ca sa ai poze spectaculoase din primele incercari. Eu zic ca pentru inceput, daca nu ai foarte multi bani iti poti lua un aparat foto mai ieftin. Cele mai bune firme producatoare de aparate foto sunt, dupa parerea mea, Canon si Nikon.
Cand faci fotografii incearca sa prinzi subiectul (ex: o floare) din mai multe unghiuri: de sus, din lateral, floarea apare in partea stanga a fotografiei sau in dreapta etc. Posibilitati sunt o multime. Cu cate vei face mai multe poze cu atat vei avansa si vei reusi sa obtii poze din ce in ce mai frumoase.
blueskyy55.blogspot.com

1 răspuns:
| Alecsyyya a răspuns:

Fotografiile frumoase, se pot face si cu putina inspiratie: http://aurelique.tumblr.com/