| lil_2808 a întrebat:

Cum pot indeparta mirosul gurii? Deci pur si simplu miroase foarte urat tot timpu si am senzatia ca vine din gat nu de la carii. si pe dinti ma spallaughing dar nu pot tot timpu sa mananc guma chiar si`n ore ...ee asta`i situatiarolling on the floor pls ce sa fac! funditatongue

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Deci, daca spui ca te speli pe dinti regulat, atunci omitem aceasta posibilitate.
Unul din factorii influentabili este fumatul, daca fumezi ar fi cazulsa te lasi, pe langa faptul ca sunt nocive sunt si costisitoare.
Este posibil ca acest miros de care spui sa provina de la stomac, e posibil sa ai gastrita. Oricum, iti recomanda sa-i faci o vizita medicului tau de familie si sa-i spui exact asa cum ne-ai spus noua chestiile care iti creeaza disconfort (poti face asta cat de curand posibil.) Nu neglija tratarea afectiunii cu care te confrunti, respiratia este un aspect important in viata unui om, aceasta putand influenta atat viata sociala cat si viata de cuplu.

| Vizitiul a răspuns:

Adinaalbina -imi spui si mie pe unde i-a umblat guritarolling on the floor?

| livia_twilight a răspuns:

I-a un sprei de gura de la o farmacie. sper sa te ajute

| Kry_9749 a răspuns:

Cred ca ai o mica infectie la stomac daca iti miroase incontinu, dar nu ii chiar sigur, incearca sa faci gargara cu bicarbonat ( il gasesti in plik la magazin ), si mesteca guma, ai grija ce mancare consumi, mananca mai sanatos, fiindca mirosul s-ar putea sa vina de la stomac, nu de la gurawinking, si nu e chiar necesar sa mesteci guma, dar cand poti mesteca ( desi nu e chiar sanatoasa, fiindca produce acid la stomac ) ( nu manca guma pe stomacul gol, mananca natural )winking bafta

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Buna!
- se intampla ceva in corpul tau se schimba ceva
-de la mancare poatelaughing
-sau iti vine mancarea pe gat sau mirosul de fapt si de asta vine in gura

si cam atat cred pa!

| lil_2808 explică:

Nu fumez)) adica nu din gat`. pur si simplu miroase gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te speli si cu Dero, efectul este ZERO! Flora microbiana este aparte. Trebuie sa consulti un specialist.

| adinaalbina a răspuns:

Pai daca ai senzatia ca vine din gat du-te la medic sau du-te la farmacie si spuneti farmacistei ce ai poate iti da un remediu dar cine stie unde ti-a umblat gurita aceea?

| Rinas a răspuns:

Guma sau apa de gura nu trebuie sa le folosesti la intamplare, ci dupa ce ai mancat sau baut ceva, pentru ca mai toate contin zahar, care ataca dintii. deci si guma trebuie sa fie fara zahar, orbit sau care mai e guma. daca zici ca problema ramane si tu simti ca este din gat, cere+i medicului de familie sa te trimita la un orelist si acolo iti face el exudat sa vada ce flora si fauna ai big grin