| Sandu13 a întrebat:

Cum pot intra într-o discuție cu o fată? Sunt timid când vine vorba de fete și nu știu cum sa abordez una

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Creste încrederea în tine! Sunt atatea metode prin care poti face Asta. Citeste le de pe net si practica le!
Apoi vei putea discuta orice cu oricine, cand esti sigur pe tine.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

O intrebi daca stie cat face 7 factorialwinking
laughing)

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Am mai răspuns la o întrebare de genu : Te referi la momentul ala care se petrece dupa schimbul de replici : Buna buna ce faci bine tu. După faza asta iti faci curaj spunându-ți ca îs o groaza de fete pe lumea asta si nu ai nimic de pierdut că nimeni nu s-a născut învățat si continui cu o replica de genu : Ce zici, găsim si noi niste subiecte de discutie? Daca zice da o întrebi despre ea ce-i place, ce nu-i place si te adaptezi pe parcurs ( te mulezi dupa discuție ). Asta online. Dacă vrei face to face o sa ai nevoie de puțin mai mult tupeu ( tupeu bun, nu din ala de șmecheraș de 2 lei jumate ). Sa îți zic o poveste : Ieșisem in oraș odata cu 2 prieteni, toti îmbrăcați in pantalonii de armata si cu bocanci, tricoul era civil. Întorceam noi câteva priviri acolo ( puțin mai multe de câteva ce-i drept laughing ) si am intrat in vorbă cu fete ( ce-i drept tinuta asta de camuflaj iti da ceva încredere in tine ) si am intrat frumos in vorbă cu fetele folosind următoarea replica : Buna, scuze, ai o secundă? ( majoritatea au răspuns da si au zâmbit ) Te-am văzut aici si mi-ai plăcut ( sau cv de genu, nu mai tin minte exact ce i-am zis dar era aproape de asta ), ai vrea să găsim niste subiecte de discutie la o cafea? ( si zâmbeam frumos dupa ) La majoritatea a mers dar a fost odata o fata care atunci când am întrebat-o frumos mi-a răspuns la misto : Nu, nu am o secundă. Ce-a făcut băiatul? I-a întors-o asa : Nu-i nimic, iti dau de la mine fără problemewinking si dupa am continuat la fel ca la celelalte si tipa a acceptat să mergem la o cafea. Dacă mai vrei sfaturi da-mi msj in privat.

| davidaa a răspuns:

Hei, sunt fată iar sfatul unei fete e mai bun ca al unui băiat happy ideea e că atunci când vorbești cu ea, să nu vorbești despre ceea ce îți place ție, și să începi prin gesturi drăguțe, oferindui o floare(e mai prețuiță dacă o culegi decât să o cumperi, că de cumpărat poate și ea), o ciocolată, și când îi vei spune că o placi, dacă nu i-ai spus încă, să îi spui în față, nu pe internet, te va vedea mai serioshappy