| FaraNume1245 a întrebat:

Cum pot invata bazele din programare, singur?

5 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Trebuie sa ai pasiune pentru asta. Din punctul meu de vedere daca ai întrebat asta si nu ai răsfoit tot netul ca sa îți găseați răspunsul nu ai pasiune pentru așa ceva. Este un domeniu in care exiști doar daca ai pasiune. Daca vrei sa înveți ca ai auzit tu ca se câștiga bine poți sa te pui si in cap ca nu se leagă nimic de tine.

Daca totuși vrei sa încerci, încearcă sa găsești un tutorial despre Python. este cel.mai simplu si mai la indemana pentru a începe.

Ps: stiu ca vrei un link, dar nu merge așa căuta singur, altfel nu o sa reusesti :p

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui mana pe niste manuale de informatica de liceu

| SkyPilot a răspuns:

Cel mai bine inveti facand. Alege-ti un limbaj d programare, fa rost de un mediu de dezvoltare, ia o carte de la biblioteca, sau cauta pe net sau cumpara si apuca-te de treaba. Aici este ca la condusul masinii, poti tu sa citesti oricate carti sa sa te uiti p youtube, important este sa faci cu mana ta!

| SashaB a răspuns:

Este destul de greu exista tutoriale pe internet poti cumpara carti despre it/programare sau sa imprumuti de la biblioteca dar sfatul meu ie sa faci un curs in domeniu!

| alex9911896 a răspuns:

Greu, uitate pe YouTube, dar majoritatea sunt în engleza, cei care fac videoclipul majoritatea vorbesc engleză.