| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata cuvintele la o limba straina fara sa la invat ca papagalubig grin?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o alta metoda, doar sa le repeti de foarte multe ori si apoi sa conversezi cu cineva.

| monyk a răspuns:

Pai, conversand cat mai mult, asa poti invata, nu cred ca trebuie sa repeti pentru ca asa se uita repede, dar daca vorbesti in limba respectiva, atunci nu vei mai uita...

| anaid a răspuns:

Inveti ca papagalita...rolling on the floorrolling on the floor

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Da, si sa le inveti ca papagalul este o alternativa...incearca sa le folosesti in vorbire, foloseste dictionarul, cere ajutorul cuiva!

| Irina a răspuns:

Uita-te la un canal TV unde se vorbeste acea limba. in principal la stiri, acolo se vorbeste cel mai corect.

| Pinkyx a răspuns:

Poi. Foloseste un dictionar:]
Sau cantale`hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Sunt Cd-urile care te ajută foarte mult.
Pa, pa.