| Winners10 a întrebat:

Cum pot invata engleza acasa, singur fara meditatii?

P.S: ma descurc cat de cat

Funda big grin

5 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

Filme,muzica,puneti meniul la telefon in limba engleza... vorbeste singura/repeta dupa cei din filme,cauta pe dictionar orice cuvant care nu il stii, etc.

| Hakuouki a răspuns:

Filme fara subtitrare sau cu subtitrare in engleza, stii cum e, nevoia te invata. Asculta muzica in engleza si incearca sa o traduci pe foaie.

| Blamely a răspuns:

Ascultă muzică în engleză, joacă-te jocuri (multiplayer de preferat) în engleză, uită-te la filme în engleză. Ieşi pe stradă şi înjură lume la întâmplare pe engleză.

| TheWalker11 a răspuns:

Poti sa inveti engleza prin melodii in limba respectiva, sa incerci sa intelegi ce zice.
Poti sa inveti engleza de pe net: http://www.internetpolyglot.com/ipolyglot2/ (este foarte interesant site-ul)
Poti sa inveti engleza din filme nesubtritrate;) Nu trebuie sa intelegi la inceput fiecare cuvant, e bine daca intelegi contextul.
Ca sa inveti engleza iti trebuie neaparat un dictionar Roman-Englez(cand nu sti un cuvant sa il cauti in dictionar)
Bafta! :D

| AlexandraSt13 a răspuns:

E un site: gramaticalimbiiengleze.ro, ceva de genu' pentru a invata gramatica, si te poti uita la un serial in engleza