| dragutz60 a întrebat:

Cum pot invata la teza la geografie ca maine am teza sinu stiu cum sa invatcrying

Răspuns Câştigător
| anonime17 a răspuns:

Uite...eu zic sa te "instalezi" intr-un loc linistit in care sa te simti bine, poate asa vei putea invata! Dar fi atenta in caietul tau de notite si nu lasa ca nici un alt lucru sa te distraga! Funda?

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi, în primul rând, relaxează-ţi mintea.
Apoi, ia caietul, cartea şi atlasul, şi citeşte lecţiile, căutând denumirile de ape, munţi, insule etc pe atlas.
După ce ai citit de vreo 3 ori, recapitulează, dar cu carte şi caiet închis lecţiile, şi caută anumite locuri pe hărţile din atlas.
Baftă!

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
Fără tv deschis sau ceva de genul ăsta. Citeşti de 2-3 ori ce ai de învăţat. Apoi încerci să scrii ce ai reţinut. Ce nu ai ştiut mai citeşti, apoi pui pe cineva să te asculte la ceea ce ai învăţat. Încerci să areţi pe o hartă statele, oraşele, continentele, capitalele şi apoi mai citeşti o dată. După o oră încerci să vezi dacă ştii.
Baftă la teză!

| Pisiquee a răspuns:

Iauu.știu cum e big grin.
Ia și tu un MemoPlus ceva, sau fă-ți o cafea.Nu prea tare.
Poți începe să citești cu ceva simplu, care știi, apoi iei atlasul și începi să inveți.
Baftă la învățat si la teză!:*
P.S: Eu mâine dau la mate :-s.

| Ady3Tz2a a răspuns:

Incearca sa citesti de multe ori tot dup caiet si apoi scrie pe o foaie tot ce ai inteles daca nu-ti convine ce ai scris mai repeti si o sa fie ok eu asa invat
fundita?(ar fi prima mea funditabig grin)