| Irina_9101 a întrebat:

Cum pot invata mai bine si mai mult? Ce metode sunt? Funda + voturi! Vreau urgent raspuns

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand lasi netul in pace, inveti cand esti odihnit, intro camera luminoasa si bine aerisita

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand, atunci cand te apuci de teme, sa te concentrezi asupra lor si sa nu stabilesti o limita de timp.Alege intai materiile care contin teorie.Parcurgi lectia cu atentie, notezi ideile principale, apoi, iei fiecare idee in parte si incerci sa o dezvolti.Subliniezi pe acelea asupra carora trebuie sa mai revi, apoi iei din nou cartea si parcurgi materia, insistand asupra ideilor subliniate.La materiile cu multe date, faci scheme pe care le repeti-memoria vizuala te poate ajuta.Nu,,forta,ia cate o pauza de relaxare.

| KateMiddleton a răspuns:

Concenteaza-te.

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Pai vii acasa nu te duci pe jocuri etc faci temele dupa ce inveti scrii dupa mai inveti o tura si incepi cu ce e mai greu (franceza engleza mate)dupa cu ce e mai usor (romana biologie) si simplu (desenul) fundita plzzzzzz

| justluvme a răspuns:

Pai am auzit ca galbenul de ajuta foarte mult sa inveti. Cand ai de invatat incearca sa pui sub carte/caiet o bucata de material galben, o fata de masa sau orice ai tu galben. Si o melodie relaxanta te-ar ajuta. Bafta!