| nosferatu15 a întrebat:

Cum pot invata mai usor declinarile la latina? mereu ma incurc in elesad

Răspuns Câştigător
| B3belusha a răspuns:

Iale pe rand, si transcriele dupa manualul sau caietul tau pe o foaie/caiet al tau. La inceput norma ca te vei uita in caiet, dar scriindule le vei retine mai usor. Cu perseverenta si munca vei reusi.
Succes!

1 răspuns:
| Lisadream a răspuns:

Trebuie sa le exersezi si sa le repeti pana le retii. Profa de latina ne spunea ca nu avem cum sa le invatam logic trebuie sa le tocim. O sa le inveti acum cat sa iei o nota, dar pe urma o sa le uiti.