| NoName131 a întrebat:

Cum pot ridica un colet de la posta fara a avea buletin?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti ridica, iti trebuie neaparat un act de identitate.

| NoName131 explică (pentru Ioandelasal):

Nu se poate si cu certificat de nastere sau carnet de note?
Si alea, tot acte de indentitate sunt

| Ioandelasal a răspuns (pentru NoName131):

Nu se poate acelea nu sunt acte de identitate, certificatul de nastere este act de stare civila iar carnetul de note este act scolar.
Acte de identitate sunt cartea si buletinul de identitate si pentru calatoria in strainatate pasaportul, acesta este acceptat si pe plan intern.

| Fatamuntilor a răspuns:

Din cate stiu eu, nu poti ridica un colet fara a prezenta actul de indentitate.
Doar daca te cunoaste functionarul de acolo si-l da pe incredere.Dar nu ar fi legal

| trăncănici a răspuns:

Te duci cu tutorele, mama sau tata! Să aibe buletin la ei!