| Sadness12 a întrebat:

Cum pot sa fiu mai populara la scoala*adica sa ma imprietenesc si cu cei din alte clase*? Dau funda

3 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

Daca nu ai prieteni care se mai duc in celelalte clase ca sa te duci cu ei, stai pe hol in pauza si mai baga.te in vorba. Stiu ca la generală era misto sa te duci in grup la baie, intalnesti acolo persoane noi

| An_Bogd_1980 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta, trebuie doar sa fi tu. Oamenii care te apreciaza o sa-ti fie aproape. Iar pe ceilalti nu trebuie sa-i bagi in seama. Fa doar lucrurile care-ti plac sunt putine lucruri care chiar trebuie facute. Daca te cunoaste multa lume si esti popular/populara asta nu inseamna ca esti neaparat si un om incredibil. Sunt multi oameni populari care nu sunt buni de nimic. Despre impretenitul cu copii din alte clase, trebuie doar sa te duci sa le spui buna sau salut, ce faci, sa te preziti sa-i rogi si pe ei sa se prezinte si asta e cam tot. Nu e mare inginerie daca o sa le placa personalitatea ta o sa-ti fie amici/prieteni. Bafta la scoala :p

| Floare_Kalyana_Diana_1983 a răspuns:

Populara, nu poti fi, decat daca esti ceva ...gen vedeta, dar in schimb poti fi mai atractiva, mai curajoasa, adica... sa nu fi timida
Poti sa te dai in vorba cu baietii, sa stai intr-un grup de fete mai cunoscute prin scoala... Sper ca te-am ajutat... funda? happy