| Ally.Bee ♀ a întrebat:

Cum pot sa ii spun mamei ca fumez?

Sfaturi, ceva?

Răspuns Câştigător
| diana a răspuns:

Depinde... daca ai 16 ani, va fi mai greu, dar daca ai 23 nu va fi chiar asa greu.
Poti sa-i spui asa:
,, Mama vreau sa iti spun ceva. Sper ca nu te vei supara.Eu.eu fumez."

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Tuuuu mai...depinde de varsta ta e neaparat nevoie sa-i spui?

| USERname_1596 a răspuns:

Pai, cel mai simplu in cazul in care ai maxim15ani, nu`i zi.
Asteapta sa mai cresti pentru ca apoi ii vei putea spune direct si nu i se va mai parea asa grav.

| Filly_6570 a răspuns:

Tu: Mama am o veste excelenta, m-am lasat de fumat.
Mama:Ceee? Pai de cand fumezi?
Tu:Nu de mult a fost doar o toana, nimic mai mult.
Mama:Gata esti pedepsita!
Tutongueai eu iti dau vesti bune si ma pedepsesti? Ma apuc din nou de fumatm ce zici de asta?

P. S. Oricare ar fi modalitatea sunt sanse maxime sa ii strici ziua
mult succes

| gabriela_8989 a răspuns:

Pai ar fi bine sa gasesti o solutie sa ii spui ca daca afla de la altcineva e de rau.ca asa mi s-a intamplat si mie...fina mea imi spune tot timpul ca daca ii spuneam eu si nu afla de la altcineva poate ma lasa sa fumez si de fata cu ea. dar acum depinde de personalitate.

| Ally.Bee ♀ explică:

@anonim

fumez tutun laughing nu am ajuns chiar asa departe. si nici nu vreau sa ajung.

| Ally.Bee ♀ explică:

Peste putin timp fac 17 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama, fumez. Daca dai mai mult de o palma, incep sa dau si eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tutun sau altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine ma amenintat ca nu imi da bani, ca cica a incercat sa fim prietene si nu stiu ce chatterbox. Am scapat usor si sigur ca imi da bani.
Deci daca vrei spune'i direct.