| resien a întrebat:

Cum sa-i zic mamei ca fumez?
thinking
E nefumatoare.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Spune-i direct. E mai bine decat sa auda de la altii. Sau sa te vada.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Si daca ii spune, apoi maica-sa o intreaba :

- Scumpa mea, dar tu de ce fumezi?
- De capatul tigarii fumez, mamă. laughing

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Mami, m-am apucat de un obicei care ma va ucide!" happy

| Andreeush a răspuns:

Cam greu sa ii zici unei mame ca fumezi, mai ales ca ea e nefumatoare.
Poti incerca sa ii spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Mama?
-Da, scumpa mea!
-Sa stii ca eu fumez.

Tacere.

-Mami?
Tacere

-Mami, dar zii ceva!

Apoi mami incepe sa te tina in puf. Puf o palma, puf un papuc, puf o curea peste fund.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Îi spui direct Îți ceri scuze dacă se supără și ar fi bine sa te lași.

| armygirl a răspuns:

Mărturisește-i pur și simplu. Mai bine să știe decât să nu. Chiar dacă e posibil să se supere la început, până la urmă o să înțeleagă.