| Dragutza_9679 a întrebat:

Cum pot sa imi fac blog? cel care imi spune detaliat ii dau funda+vot.

2 răspunsuri:
| música a răspuns:

Buna draguta

Iti dau un link...cu care iti poti face un blog

https://www.google.com/......NewAccount

acela este link-ul...mai intai te pune sa iti faci un cont google...bun.
iti faci cont ti-l activezi cu emailul de ti-l trimit pe adersa ta de mail... apoi pasul urmator.va trebui sa dai un nume blogului tau. dupa ce ii dai un nume iti apare mai jos optiunea "Adresă blog (URL)". acolo introduci ce nume vrei tuh; probabil o sa te intrebi la ce iti va folosi.pai acela e link-ul care il vei da la prietenii tai ca sa iti vada blog-ul... dupa o sa vezi ca trebuie mai jos sa introduci un cod sa poti mere mai departe.il introduci si treci la pasul 3
acum nu trebuie decat sa alegi care va fi sablonul blogului tau
alegi sablonul care crezi ca ti s-ar potrivi si dai optiunea "Continuati".iti va arata "Blog-ul dvs. a fost creat!" si iti va aparea din nou o sageata "Incepeti sa postati".dai acolo click si gata. apoi incepi sa postezi...mai trebuie facute eventual niste setari insa nu am cum sa ti le zic pe toate aici.o sa trebuie sa iti faci si propriul tau profil.ma contactezi pe mesaj privat si ti le ofer cu cea mai mare placere.greu nu e ai sa vezi ca te descurci...
Eu zic ca pentru inceput totusi te-am ajutat cu ceva

Iti doresc o zi faina si numai bine, pupici :*, Maryan

| TheSims3Helper a răspuns:

Salut! Intra pe site'ul www.blogger.ro si ai o caseta portocalie pe care scrie mare "Creaza un blog". Dai click pe ea si de acolo e floare la ureche! Succes.