| Daria a întrebat:

Cum pot sa imi readuc zambetul pe buze, un strop de fericire in viata mea? Simt ca nu mai am pofta de viata, de nimic.Trec printr-o mare suferinta si cred ca nimic nu mai mare sens.Cum pot fi iar acea persoana vesela si optimista?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Daria explică:

Am zis eu ca e vorba de o despartire in dragoste? Nu, e vorba de o despartire mult mai dureroasa... Dupa voi oamenii pot suferi doar din dragoste?raised eyebrows

| RrreeallTtiiMee a răspuns:

UitaUita tot si ia-o de la 0, parerea mea.

| Stephsweet a răspuns:

Inceark s faci o activitate care t inveseleshte. Conteaza ce fel d persoana esti. Cautatzi prieteni noi, langa care s t simti bine. Conteaza d l c a pornit aceasta suferinta. Inceark s o indreptzi. Sper ca tziam fost d ajutorhappy Dai fundissa?tongue

| kessu a răspuns:

Gasesteti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat...

| andreeafbz a răspuns:

Daria, am citit multe dintre intrebarile tale. Se vede ca esti intr-o situatie mai putin placuta. Dar nu uita ca viata merge inainte! O usa se inchide, dar iti apare alta in drum. Vei vedea ca pana in final iti vei da seama ca totul va fi bine. Te rog nu uita ca in viata ai mult de castigat. Incearca sa iti faci viata mai placuta. Nu te mai gandi numai la necazul care ti s-a intamplat. Vor trece toate. NU mai gandi negativ. Mereu iti va aparea ceva mai frumos in drum.