| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-l uit? Pur si simplu,nu vreau sa ma mai gandesc la el.straight face N-a mai dat un semn de ceva timp si chiar nu stiu ce se intampla dar nu vreau sa imi mai pese ce face, sa-l uit complet.Imi tot spun ca nu imi mai pasa,ca e in regula, dar parca ma mint singura. straight face
Sunt si genul de persoana care se ataseaza repede de cineva si pun la suflet cam tot deci, nu mi-e asa usor.

Răspuns Câştigător
| Cryss_2345 a răspuns:

Hei... toate trecem prin asa ceva, asta pana cand apare acea persoana care iti deschide ochii, acea persoana care iti arata cum este de fapt iubirea, acea persoana pe care o sa ajungi sa o iubesti, dar sa te iubeasca si ea. E greu ..stiu,dar trebuie sa ai rabdare. Esti constienta ca nu trebuie sa lupti pentru cineva care nu merita ..incearca sa vezi altfel totul. ..incearca ca in capul tau sa nu mai existe doar el. Incearca sa lasi si alte persoana sa iti ocupe timpul si chiar gandurile.Nu prea inteleg bine situatia, dar daca totul s-a terminat sigur o sa iti fie mai usor sa treci peste. Totusi eu iti spun sa incerci sa vorbesti cu el, dar doar ca prieteni si atat, asta ca sa iti dai seama sigur ca tu ai fost ceea care a iubit si iubeste si nu el. Daca stii ca o etapa din viata ta s-a incheiat sigur, trebuie sa fi deschisa catre chestii noi. Iesi cu prieteni si mai ales deschide ochii catre baietii care chiar tin la tine cu adevarat. Cand o sa apara baiatul perfect, o sa iti dai seama ce e cu adevarat iubirea. Sper ca ti-am fost de folos. Pupi