| CarminaDenisa13 a întrebat:

Am o mica problema.Imi place mult un coleg de clasa (sunt in primul an de liceu), nu il iubesc dar imi place.El e genul ala de tip care ar vrea sa profite de orice fata si se cam da la toate fetele.Cam asa e si in cazul meu,vrea doar sa profite de mine, si-a incercat norocul cu mine de cateva ori dar eu l-am refuzat pentru ca nu mi se pare corect sa ii dau voie sa ma foloseasca.Ideea e ca ma raneste de fiecare data cand il vad cu alta(in fiecare zi avand in vedere ca imi e coleg ) mai ales ca stiu ca eu nu o sa pot fi cu el niciodata pentru ca nu sunt ce vrea el.In acelasi timp tot el ma face sa ma simt mai bine atunci cand vorbesc cu el.El nu stie ca eu imi petrec mult timp gandindu-ma la el sau ca ma doare de fiecare data cand e cu alta pentru ca el considera ca eu nu il vreau in sensul ca da,il refuz de fiecare data cand ma atinge pentru ca eu nu ma simt bine asa,adica eu mi-as dori sa ma abordeze altfel nu asa (asa imi arata pe zi ce trece tot mai mult cat de mult ma vrea in pat).Si mai este o problema,eu rosesc destul de repede cand se apropie de mine si tocmai de asta il cam resping pentru ca nu vreau sa ma vada in timp ce rosesc (mi-e rusine de ce ar putea crede,oricum cred ca deja m-a vazut ) si uneori cand face asta ma panichez destul de repede si reactionez ca o persoana rece si rea si bineinteles ca facand asta el crede ca nu il vreau deloc. Si uneori cand il resping asa simt ca il chiar doare.Dar durerea este pe moment pentru ca de pasat nu ii pasa.Isi incearca norocul cu multe fete si daca il resping asta e, nu-i pasa.Desi ziceam de faza cu profitatul,de preferat pe mine m-ar prefera dintre multe fete,stiu asta, chiar ar sta cu mine daca ar stii ca si eu as vrea doar ca nu are de unde sa stie avand in vedere ca reactionez cum reactionez si sunt si incapabila sa ii arat.Pentru el nu ii de ajuns un zambet,o privire chestii, el nu interpreteaza astea nicicum.Lui ii trebuie atingeri, imbratisari..lucruri pe care eu nu le pot face pentru ca ma inrosesc daca stam asa apropiati.Oricum eu stiu ca el nu ma place si doar vrea sa profite de mine dar tot acest timp el nu a renuntat. Uneori se comporta ca un nenorocit si oricat de mult m-as chinui sa fac conversatie cu el sau sa incerc sa fiu pe placul lui parca tot degeaba pentru ca eu nu sunt ceea ce vrea el.As putea fi daca nu m-as mai inrosi ceea ce nu se intampla momentan.Nu vreau sa ma schimb numai zic ca as putea sa ma prefac ca sunt ceea ce vrea el daca nu m-as mai inrosi.Faptul ca ma gandesc mereu la el e problema,adica l-as lasa in "pace" dar nu mi-l pot scoate din minte si nimic nu poate acoperi durerea pe care mi-o lasa in suflet atunci cand e cu alta.Da, imi pasa prea mult de o persoana care nu ma merita si nici nu sunt in stare sa fac ceva care sa il faca sa fie langa mine. Uneori am impresia ca oricat de buna as fi tot nu sunt destul pentru el.Mi se rupe sufletul pentru simplu fapt ca eu nu pot sta aproape de el fara sa ma inroresc tocmai de aceea nici nu stau..ca nu sunt destul de buna pentru el...Nu am nici o intrebare,doar voiam sa va spun ce am pe suflet (in viata reala nu am curajul sa spun la nimeni, mi-e teama si am impresia ca nimeni nu ma intelege.Multumesc pentru timpul acordat

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Hah, ce va mai place sa va jucati cu focul happy. Nu esti cu nimic mai speciala in ochii lui ca restul din pacate, pentru ca ori este un viitor badboy ori doar un nesimtit (greu de spus doar din descrierea ta).

O alta surpriza va fi sa afli ca esti mai inteleasa decat crezi si problema ta nu este deloc singulara sau unica in vreun fel.In mare parte, culmea, este din vina ta si nu a lui.Vina ta pentru ca te implici prea mult, prea repede si din nimic concret.Dar nu te ingrijora, este ceva perfect normal cand nu ai experienta in astfel de situatii.

Sfaturi? Naa, stii si tu doar ca orice ti-as spune vei face cum te taie capul asa ca nici macar nu ma voi obosi. Tine minte doar ca orice dezamagire trece daca nu o lasi tu sa-ti puna stapanire pe gandire happy. Multumesc pentru curajul avut de a posta unul dintre gandurile tale deosebite.

| andreeadeealeea a răspuns:

N-are rost sa-ti pese! Cu siguranta sunt la tine in clasa alti baieti morti dupa tine, intotdeauna exista! E cum s-ar spund o FUFA! Alege frate: fata asta sau cealalta! Stiu ca suferi, dar multe alte fete sufera la fel ca tine, poate cine stie, va aliati toate fetele impotriva idiotului ca sa.l respingeti, sa.l ignorati! Atunci nu va mai avea la nica sa se duca in clasa\scoala, si astfel, poate va realiza ca mai bine iubesti o fata ca lumea decat 10 dar sa simti mai nimic pentru fiecare! P.S.: HE'S AN IDIOT! Nu merita sa.ti pese de el! Refuza.l, daca insista si simti ca nu il mai suporti ignora-l complet. Poate se va schimba, dar ma indoiesc. Oricum, bafta cu fustangiul, dar mai bine vezi cine te apreciaza cu adevarat!