| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa pun ce fundal vreau la prezentarea power point? Din cate am observat, nu pot sa adaug. jpg,. bmp etc. CUm as putea sa transform in. ppt,. pot etc?
big grin Multumesc:*

1 răspuns:
| Drack550 a răspuns:

Pentru a putea pune o imagine care o doresti tu.in primul rand trebuie sa o ai in calculator apoi intri in powerpoint dai click dreapta pe skile dai format background apoi alegi picture or texture apoi o sa iti apara 3 categorii file.tu dai file apoi dai unde stii ca ii poza apoi dupa ce o alegi dai Insert (asa ii pe office 2007)pentru 2003 ii putin diferit click dreapta pe slide background...apoi dai pe sagetica aia iti apare niste culori apoi More colors si FileEfects tu dai file efects apoi iti apare o fereastra si alegi de pe bara de sus picture apoi select Picture apoi o cauti alegi poza dorita si dai insert apoi Ok apoi Apply. Sper ca te-am ajutat.Astept funda. Daca ii ceva ce nu intelegi da-mi un msj.