| DenyBeny a întrebat:

Cum pot sa scap de semnele de pe fata de la arsuri??

5 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Incearca cu biter suedez si ceai de macese. Ceaiul de macese trebuie sa il pui comprese cate 30 min in fiecare zi iar biterul suedez il folosesti ca pe o lotiune tonica o zi nu o zi da timp de o saptamana. Apoi faci pauza o saptamana si incepi din nou. Sau cum vrei tu, ideea e sa nu iti usuce pielea. Si bea 3l de lichide pe zi. Incearca sa iti faci si o masca cu argila alba. Vei gasi in pachet instructiunile. Evita bauturile carbogazoase si dulciurile,

| DenyBeny explică (pentru LaraClarice):

M-am ars cu placa de indreptat parul pe frunte si mi -a ramas semn.Ce fac?

| LaraClarice a răspuns (pentru DenyBeny):

Atunci mergi la farmacie si cumpara-ti ceva pentru arsuri. Si in timp ce folosesti ce iti recomanda farmacista foloseste biterul suedez.

| DenyBeny explică (pentru LaraClarice):

Mersi pentru raspuns.

| LaraClarice a răspuns (pentru DenyBeny):

Cu multa placere! Sper ca totul sa fie bine si sa nu iti ramana semn.