| andreea567890123 a întrebat:

Cum pot sa uit momentele in care m-am facut de ras?

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

In principiu nu tu decizi daca le uiti sau nu. Cu cat iti induci tu mai mult, cu atat te tot gandesti la ele. Pana la urma avem de invatat din orice intamplare din viata noastra. Si eu sunt genul de persoana care mereu face ceva prostesc si ma fac de ras, sincer. Multi sunt asa. Multi avem momente jenante.
Oricum, sa iti spun cum trec eu peste ele. Pur si simplu am realizat ca doar eu ma gandeam la ele. Cei care au asistat au si uitat. Sa nu crezi ca cei care erau de fata se gandesc atat de mult la momentul tau jenant. Ei il si uita dupa ceva timp. Doar tu ii acorzi importanta si de asta nu poti sa treci peste.
Dar ce m-a ajutat pe mine cel mai mult din foarte multe puncte de vedere. Am invatat sa fiu autoironica. Nu-i lasa pe cei din jurul tau sa faca misto de tine. Cand poti chiar si tu sa razi pe seama a ceea ce ai facut. Asa le arati ca nu iti pasa de parerea lor. Fiindca din moment ce te gandesti ca te-ai facut de ras, cam iti pasa de parerea celor din jur. Si nu trebuie!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dispar in cateva zile, nu faci nimic

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai gândi la ele și cu timpul vor rămâne amintiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gandesti la ele. Fiecare am avut parte de asa ceva, o să treacă dacă nu te mai gandesti. Până și vedetele mai cad de pe scena în fața publicului, și acum tot cântă pe scena laughing trebuie să uiti acel/e moment/e!

| Carolina1972 a răspuns:

Incearca sa iei acele momente ca fiind niste intamplari amuzante, adica stai linistita cu totii ne-am facut de ras in unele momente. Daca ar fi sa iti povestesc eu momentele in care m-am facut de ras mi-ar lua doua pagini. laughing))) viata merge inainte!

| oinimapierduta a răspuns:

Pur si simplu nu te mai gândesti la ele. E normal sa mai ai parte se situatii jenante, ia -le ca atare si mergi cu capul sus înainte!