| dedfgv a întrebat:

Cum pot scapa de matreata? ce sampon folositi?

8 răspunsuri:
| Emma a răspuns:

Nu prea tin cont, nu am in sampon pe care sa l folosesc mereu

Acum am cumparat unul de la avonwinking

| forever4you a răspuns:

Nu iti trebuie decat samponul cu care te speli de mica, eu ma spalam cu pantene si l-am schimbat si am inceput sa am matreata, mi-am luat inapoi pantene si nu am mai avut matreata, asa ca in caz ca ti-ai schimbat samponul, cumpara-ti din nou samponul tau cu care ti-ai obisnuit parul de micawinking

| thevampirediariesfever a răspuns:

Eu una folosesc HEAD&SHOULDERS For Her
HEAD&SHOULDERS cu extract de urzica
Dar nu numai sampoanele pot ajuta! Poti incerca sa-ti masezi crestetul cu buricurile degetelor.ATENTIE! Nu te masa cu unghiile, pentru ca in pielea capului se vor produce niste,, gropite'' pe care capul le va acoperi cu matreata.

| sandulachedragos a răspuns:

Mai omule. Nimic in viata asta nu e general. Nu toate organismele sunt la fel si nu toti mancam la fel. Matreata si ingrasarea parului e influentata si de mancarea nesanatoasa.
eu folosesc head and shoulders menthol. nu suport clearasil
unii invers. Daca ai coji mari si mancarime multa, oricum... nu strica sa consulti un medic de familie si un dermatolog. trebuia sa incerci macar o data in viata un sampon de la farmacie dermatologic. regleaza cantitatea. nu mai am asa multa ca inainte si e mica.

| cici_7887 a răspuns:

Sunt mai multe cauze in care apare matreata: pui mult sampon, nu te clatesti suficient de bine dupa samponare sau e vina samponului. Foloseste alt sampon si compara rezultatele. Eu fac matreata daca schimb samponul asa ca trebuie sa il cumpar pe acelasi mereu.

| sofya a răspuns:

Buna eu folosesc Heden shoulders mentol sau clear si mi se pare bun funda?
pa

| Ella_5066 a răspuns:

Pai ar fi bine sa mergi la un dermatolog mai intqai eu folosesdc elseve si e foarte bun funda?

| Andreutza19 a răspuns:

Incearca ceva de plante, sunt foarte bune.