| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de prostia care ma urmareste la orice pas?(se manifesta ori de cate ori vreau sa ma exprim in scris sau oral)-si nu prea tind sa cred ca e din cauza timiditatii.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma tot uit in disperare la categoria. Daca era la "Trivia/Amuzante" aveam pregatit raspunsul ideal. Dar daca ai postat-o aici inseama ca nu ai chef de glume si sa fi luat peste picior. Abordam problema serios.Cauza este cred eu, vocabularul sarac. Poti indeparta foarte usor un om daca din 3-4 cuvinte ii dai de inteles ca nu ai nimic in cap.Nimeni nu gaseste fascinanta lipsa de cultura.Incearca sa citesti ceva mai mult, dezvolta-ti deprinderi in cat mai multe domenii si inconjoara-te cu oameni amuzantiwinking

| Elena1234456 a răspuns:

Prostia ne urmareste pe toti laughing dar de ce sa ne grabim thinking

| HBK a răspuns:

Asta reflecta faptul ca tu nu ai incredere de sine deplina, te subestimezi singura si te pierzi in vorbire.Fii increzatoare, repeta-ti in gand ca poti, gandeste pozitiv si concentreaza-te asupra la ceea ce vrei sa transmiti, spui clar, tare si raspicat.

| Daiana_1737 a răspuns:

Despre ce prostie vorbesti? Ai scris chiar corect intrebarealaughingoricum foarte tare intrebarea am ras 5 minutelaughingrolling on the floore prima data sa vad pe cineva care vorbeste astfellaughing foarte taree...eu cred ca esti chiar foarte inteligentahappy