| Kiddy1998 a întrebat:

Buna tutror membrilor TPU! Sunt un baiat de 15 ani putin mai timid si rusinos si cu prieteni dar mai ales cu fetele crying Cum as putea scapa de aceasta timiditate pe care o am? Vreau si eu sa vorbesc mai mult cu colegi /colegele mele dar sunt mult prea rusinos sa zic ceva crying( Ce ar trebui sa fac? Va multumesc pentru rabdare astept cateva raspunsuri (Va rog sa-mi dati raspunsuri serioase) happy

8 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Se numeste seductie, si trebuie invatata!

Te sfatuiesc sa inveti de pe acuma, atitudinea ta timida te va trimite diresc in cele mai intunecate locuri din iadul Friend Zone.

www.artaseductiei.ro

| Kiddy1998 explică (pentru OOOLEOOO):

Ma sperie putin raspunsul tau straight face

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Kiddy1998):

N-are nimic, oricine a fost sau oricine poate sa intre in FriendZone.
Orcine are atitudinea ta la inceput, asta deoarece nimeni nu ne invata despre relatii si sexualitate.

Suferinte e mai mare cu cat ramai mai mult acolo.
Ai grija sa nu putrezesti 6 luni de viata in FriendZone ca mine si in rest o sa fie Ok.
Decat un simplu prieten cu o persoana pe care o placi mai bine SINGUR.

| Kiddy1998 explică:

Va multumesc tuturor o sa incerc sa infeunt aceasta timiditate care o am in mine happy

| marishaa a răspuns:

Salut,pina nu demult eram si eu timida''fata exemplara din clasa''insa acum nu a mai ramas nici o urma din acea timiditate......INCEARCA sa faci totul treptet-sa-ti expui parerea ta,acolo unde de obicei ai tacea,propune noi teme de discutie, converseaza cu colegii, zimbeste, nu evita aglomeratia, fa-te observat! Nu te mai gindi la cit de corect procedezi si ce o sa creada oamenii din jur.Pur si simplu incearca si nu te teme daca nu-ti iese din prima! Mult succes!

| yourloveisroxy a răspuns:

E cam greu cand esti timid insa incearca sa nu mai fii. Nu ai nimic de pierdut. Te poate ajuta sa vorbesti cu tine insati in oglinda. Bafta

| Kiddy1998 explică (pentru yourloveisroxy):

O sa incerc happy MS mult :*

| aMsRR a răspuns:

Your, vrea să scape de timiditate nu să ajungă un pshiopat care vorbeşte singur. Deci fi atent, şi eu eram ca tine cam acum vreo 2 ani. Trebuie să spargi gheaţa, adică să glumeşti cu ei să râzi, să vorbiţi despre jocuri/chestii care le faceţi în timpu liber sau ce fac ei. Deci te bagi în vorbă cu ei, dacă nu ai ce să zici asculţi. Dar te integrezi stând mai mult cu ei, făcând în general glume când e cazu ( râdem ca sparţii mai mereu ). Fi tu însăţi dar fără timiditate. Du-te vorbeşte, că nu o să râdă nimeni de tine, bagă-te în vorbă, dacă şti despre ce e vorba. happy