| Raluca011 a întrebat:

Cum pot schimba calitatea unui video? [ex din AVI >--- 720 p [sau 1080p]?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu.
Poti schimba formatul, adica din avi sa il faci mkv sau mp4.
Dar calitatea originala nu o poti schimba.

Daca vrei sa incerci uite un convertor online :

http://video.online-convert.com/convert-to-mkv

| Numero1 a răspuns:

Iti trebuie un video editor, cel mai bun este Sony vegas dar nu e gratis iar ca sa stii cum sa faci poti cauta tutoriale pe youtube. Daca nu, poti incerca movie maker, e gratis dar nu face calitatea mai buna doar ai schimba rezolutia deci se va vedea mai bine ca inainte.

| BigCode a răspuns:

Schimbarea calitatii unui video se poate face doar de la mare la mic spre ex din 1080p in 720p. Pentru a fece conversia astfel poti sa pui fisierul intr-un editor (Windows movie Maker daca ai XP) si apoi il salvezi cu o calitate mai mica. Exista si programe speciale de conversie. Daca este un fisier mic poti sa il convertesti pe internet:
www.online-convert.com
si acolo schimbi dimensiunea video-ului

| kikatsuki a răspuns:

Din cate stiu eu nu pre cred ca poti... ce poti face este sa modifici astfel incat camera sau cu ce faci videoclipul sa faca asta.