| TheSeventhSin a întrebat:

Cum poti sa fi aproape mereu fericit fara sa iei droguri? laughing
Acum serios, de obiceci sunt foarte serios si nu chiar suparat dar n-am chef de nimic iar altii din jurul meu sunt super "happy" si rad, se distreaza si asa mai departe.
Eu sunt mai mereu posomorat iar de dimineata mereu sunt foarte foarte morocanos. (Ps : am 18 ani).
Dar nu sunt nici in depresie ca sa intelegeti, in schimb nu stiu mi-as dori sa fiu mai fericit mai energic mai sociabil (din pacate din cauza acestui defect nici nu sunt prea sociabil).
Ceva sfaturi? Adica uitati-va la Dorian Popa, ala zici ca se drogheaza in fiecare. (Si nu o zic intr-un sens negativ, sincer imi plac oamenii bine dispusi in schimb eu sunt fix opusul)
Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Practica sport in mod regulat si mananca mai sanatos, multe fructe si legume proaspete.

| kar1GaNNN a răspuns:

Bea câte un vin, cate o sampanie laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încerca sa faci o plimbare prin natură si admirandu inspirand adânc la fiecare pauză. Si gandeste-te la chestii ( nu neaparat materiale) care iti vor aduce o senzatie de calmare. In cazul meu merge. Fericirea este un sentiment abstract aflat in fiecare dintr-e noi, doar trebuie s-o găsim laughing)).
Sincer in cazul meu merge.

| lollip0p a răspuns:

Buna! Un raspuns ar fi. pentru ca nu au griji, si chiar de au, nu le afiseaza. Incearca sa vezi parte buna in toate, fii sociabil..nu are nici o legatura drogatii cu oamenii care sunt veseli si prefera sa se afiseze asa, e si normal ca sa iti placa oamenii bine dispusi, oamenii veseli mereu atrag.

| Fleiby a răspuns:

Incearca sa iti impui un scop, un țel pe care vrei sa-l atingi din tot sufletul. Poate fii in orice domeniu: sport, stiinta, etc. Atata timp cat te gandesti la acel lucru pe care vrei sa-l atingi vei uita de tristete iar lucrurile vor incepe sa mearga spre bine. O zic din proprie experienta, desi n-am mers atat de departe sa iau droguri, si eu eram posomorat.