| shippuden a întrebat:

Cum poti sa manipulezi oamenii sa creada in ce vrei?

Răspuns Câştigător
| StefanMV a răspuns:

E ceva specific anumitor oameni. Nu poate oricine sa manipuleze usor alte persoane. Trebuie sa ai un caracter puternic si in primul rand trebuie sa ai incredere deplina in tine si sa nu arati ca esti "slab".

13 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Ar trebui sa luam exemplul religiilor, nu?

| shippuden explică (pentru sublime89):

De ce zici asta? Ce ti-au facut? Fiecare crede in ce vrea

| sublime89 a răspuns (pentru shippuden):

Ce mi-au facut? m-au manipulat sa cred in ce-au vrut ei. Asa cum fac cu toti ceilalti.

| shippuden explică (pentru sublime89):

Si ce pot sa castige pe seama ta? Ia zi?

| sublime89 a răspuns (pentru shippuden):

Pai cum adica ce? Putere, bani etc. In ce tara ai trait pana acum?

| shippuden explică (pentru sublime89):

Hmm..si zici ca politicienii stau cuminti si isi vad de treaba nu? laughing ei nu manipuleaza ai? laughing

| sublime89 a răspuns (pentru shippuden):

Pai ba da, mana in mana cu biserica sunt si ei. Aici e smecheria, vezi?winking

| shippuden explică (pentru sublime89):

Mai da intr-un fel iti dau dreptate is si multi preoti care fura la fel ca politicienii dar nu toti is la fel.ma ia sa-ti zic ceva. sa zicem ca un profesor asa mai tampit la cap preda o materie. pe ce dai vina ca nu intelegi. pe profesor sau pe materie.ce zici?

| sublime89 a răspuns (pentru shippuden):

Pai n-am zis ca toti preotii sunt la fel, dar biserica in sine, ca institutie fura, si e mana in mana cu statul care fura la fel. Statul impreuna cu biserica ii vor pe oameni prosti. Si exista suficiente dovezi pentru asta. Plus ca oamenilor le place mult mai mult sa fie ignoranti si sa nu-si bata capul cu prea multe. Trebuie doar sa deschizi ochii si sa te uiti in jurul tau. Deci aici vorbim de o "materie" tampita la cap, nu de un "profesor".

| shippuden explică (pentru sublime89):

Hai ma fi serios crezi ca indobitocirea oamenilor vin de la biserici si preoti... lol ..stii ma cine ii indobitoceste cu adevarat iti spun pe scurt Masonii si evreii..in momentul actual evreii conduc lumea..nu religia.dc a facut atata tantam cu lagarele naziste de exterminare a evreilor si nu o zis si cat de rau o fost lagarele comuniste sau altele. pentru ca ei conduc media ei detin puterea.ei au fost cei care l-au rastignit pe Mantuitorul si ei vor fi cei care voi aduce sfarsitul si sa-ti mai spun ceva ma cum poate religia sa "fure de la oameni" cand ea a aparut inca din cele mai vechi timpuri si oamenii credeau intr-un creator al lor dupa diferite forme sau nume

| shippuden explică (pentru sublime89):

Astia masonii si evreii ne indobitocesc prin... aproape tot:televiziunea, media, calculatoru, prin produsele astea de foarte proasta calitate etc...

| sublime89 a răspuns (pentru shippuden):

Ok, n-am stiut ca esti fascist. Dar daca tot te tii crestin, nu te gandesti ca si Iisus tot evreu a fost, ca-n familia lui erau evrei, ca apostolii su primii adepti ai lui erau evrei? Si cum poti sa dai vina pe evrei ca l-au omorat pe Iisus daca El fix de asta a venit pe pamant, sa moara pentru omenire. Nu asta a fost misiunea lui? Nu de asta l-a trimis dumnezeu? Asa ca evreii si romanii au facut exact ce trebuiau sa faca, ce trebuia sa se intample, sau daca vrei ceea ce a vrut dumnezeu de la ei. Si nu te mai gandesti ca evreii au fost poporul ales? Daca n-ar fi fost evreii nu exista niciun crestinism azi.

| shippuden explică (pentru sublime89):

Nu,ziceam ca evreii sunt cei care ne conduc in momentul de fata ei ne prostesc si ne manipuleaza....asta nu inseamna cas fascist