| youannoyingme a întrebat:

Cum poti sa te apropii mai tare de un prieten?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Besties din engleză, nu bestii în română, adică animale.
O să îți răspund dintr-un eseu de tinerețe lui Mircea Eliade.
... Sunt acum asistent universitar ( la București) cu o perspectivă de carieră strălucită. Astfel am mulți și buni prieteni. Oare câți din ei ar rămâne dacă nevoia mea de libertate m-ar determina să devin jongleur la circ. Citat aproximativ.
Ai prin șpilul? Spiel, se pronunță șpil, joc în nemțește.
Să îl accepți pe prieten așa cum este el, cu toată personalitatea lui, fără să ai pretenții, nu prietenie condiționată.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât de tare? Adică mai aproape sau mai puțin moale?

| youannoyingme explică (pentru sadrian46):

Adica sa fim ceva de genul besties sau pur si simplu prieteni buni

| youannoyingme explică (pentru sadrian46):

Multumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru youannoyingme):

Besties din engleză, nu bestii în română, adică animale.
O să îți răspund dintr-un eseu de tinerețe lui Mircea Eliade.
... Sunt acum asistent universitar ( la București) cu o perspectivă de carieră strălucită. Astfel am mulți și buni prieteni. Oare câți din ei ar rămâne dacă nevoia mea de libertate m-ar determina să devin jongleur la circ. Citat aproximativ.
Ai prin șpilul? Spiel, se pronunță șpil, joc în nemțește.
Să îl accepți pe prieten așa cum este el, cu toată personalitatea lui, fără să ai pretenții, nu prietenie condiționată.

| mentholinks a răspuns:

Intai sa fii major, majora.

| youannoyingme explică:

Gen besties sau doar prieteni foarte apropiati